„Wiedząc z jakimi trudnościami mierzą się pacjenci każdego dnia, w tak symboliczny sposób jakim jest bieg wyrażamy solidarność z nimi i ich bliskimi. Chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby innych i uświadamiać ich w zakresie profilaktyki” – mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza do udziału w „16. Onkobiegu – Razem po zdrowie!” z nadzieją, że wspólny wysiłek pomoże w walce z chorobą.
Wszystkich uczestników zachęcamy do wsparcia misji Onkobiegu – wspólnego wysiłku, mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia, a także wsparcie finansowe badań nad leczeniem raka.
Dołącz do naszego wysiłku w walce z chorobą i weź udział w „16. Onkobiegu – Razem po zdrowie!”!
Niezależnie od tego, czy wybierzesz stacjonarną, czy wirtualną formułę biegu, wesprzyj tych, którzy walczą o zdrowie i życie!
„Startujemy 10 września 2023 r. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Wszyscy o godzinie 11:00 pobiegniemy w myśl hasła >>Razem po zdrowie!<< Sport i duża dawka wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej to obszary, które niewątpliwie wyróżniają Onkobieg. Od 2020 roku na stałe wpisały się do scenariusza wydarzenia rozmowy z lekarzami i specjalistami, którzy w sposób przystępny dzielą się z nami swoją wiedzą, podkreślając, że dzięki odpowiedniemu stylowi życia możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania” – podkreśla Szymon Bubiłek, organizator i członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.
„Leczenie onkologiczne niesie ze sobą wiele wyzwań dla pacjentów. W tym roku chcemy wyeksponować ich potrzeby związane z rehabilitacją ruchową, a także społeczną” – dodaje Ewa Styś, organizatorka i członkini Stowarzyszenia Sarcoma.
W tym roku, Onkobieg skupia się na rehabilitacji pacjentów oraz osób, które leczenie mają już za sobą. Dla uczestników przygotowano specjalny program rehabilitacyjny, który umożliwi powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Program zostanie uzupełniony wykładami i poradami ekspertów, którzy przedstawią najnowsze trendy w dziedzinie rehabilitacji onkologicznej.
Rejestracja na Onkobieg jest bezpłatna i możliwa wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl. Uczestnicy mają do wyboru jeden z biegów: 10 września w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11:00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Rejestracja trwa od 23 maja do 15 sierpnia lub do wyczerpania pakietów.
Wspólna akcja Onkobieg pomoże pacjentom odzyskać siły i powrócić do normalnego funkcjonowania. W ramach wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach i poradach ekspertów, którzy przedstawią najnowsze trendy w dziedzinie rehabilitacji onkologicznej.
Onkobieg to jedyna tego typu akcja w Polsce, która wspiera osoby doświadczające choroby nowotworowej. Wspólnie możemy wykonać krok w stronę zdrowia i powrotu do normalnego funkcjonowania. Dołącz do nas i pomóż odzyskać siły!
Biegi wirtualne to idealny sposób, by zapewnić sobie godzinną aktywność fizyczną w komfortowych warunkach. Uczestnicy biegu wirtualnego mają możliwość wyboru trasy i dystansu, następnie wykonują ćwiczenia i odnotowują swoje wyniki za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Godziny trwania biegu wirtualnego to 7:00 – 12:00.
Onkobieg to projekt, który ma na celu nie tylko angażowanie społeczeństwa do aktywności fizycznej, ale również wspieranie pacjentów oraz ich bliskich w trakcie trudnej choroby. Od ponad 15 lat Stowarzyszenie Onkobieg zbiera fundusze, dzięki którym może refundować dojazdy do szpitali, diagnozy i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów, którzy przeszli amputację. Do tej pory udało się zebrać 1 150 000 zł, które wsparło ponad 320 pacjentów i ich bliskich.
W Onkobiegu każdy może wziąć udział, niezależnie od formy fizycznej. Bieganie, marsz lub spacer? Wybór należy do ciebie. Uczestnicy z niepełnosprawnościami czy też byli i obecni pacjenci są mile widziani i zawsze traktowani z szacunkiem. Podczas biegania możesz skupić się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu – Razem po zdrowie!
1. „16. Onkobieg Razem po zdrowie!” został wsparty przez:
2. Patronat Honorowy objął: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznika Praw Pacjenta, Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.
3. Partnerzy Misyjni: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Ortopedii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Młodzi Lekarze Rodzinni, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST, Sarcoma Patients Advocacy Global Network, All.Can Polska, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR, Stowarzyszenie „AMAZONKI” Warszawa – Centrum, Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, Fundacja DKMS.
4. Inicjatywa „16. Onkobieg Razem po zdrowie!” otrzymała wsparcie od:
5. Przy wsparciu partnerów misyjnych: Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Ortopedii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Młodych Lekarzy Rodzinnych, Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenia Pomocy Chorym na GIST, Sarcoma Patients Advocacy Global Network, All.Can Polska, Akademii Czerniaka, Fundacji ANIKAR, Stowarzyszenia „AMAZONKI” Warszawa – Centrum, Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec, Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, Fundacji DKMS.
Partnerzy projektu to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Bristol-Myers Squibb, Garden – Space Sp. z o.o., Pierre Fabre Polska, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, M&M Consulting, Roche Diagnostics Sp. z o.o., Roche Polska Sp. z o.o., DPD Polska Sp. z o.o., MSD Polska Sp. z o.o., Sanofi – Aventis Sp. z o.o., Bohema House Teatr Ekologiczny, Bohema Dance Ekologiczna Szkoła Tańca, Project Zero Waste Sp. z o.o., Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o., Sidnet Solutions Sp. z o. o., Novartis Poland Sp. z o. o., Only Only, Medicart healthcare Sp. z o.o., Amgen Biotechnologia Sp. z o.o., EMS – Euromed Medical Solution Sp. z o.o., SAMSUNG, LOOS Centrum Sp. z o.o., Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o., LiveU, Future Gate Sp. z o.o. oraz Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.
Z radością ogłaszamy, że wsparcie naszego projektu zgodziły się udzielić wyżej wymienione organizacje. Jesteśmy wdzięczni za ich entuzjazm i zaangażowanie w naszą inicjatywę.
Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl