Studio AGART, znane z nagradzanych filmów i międzynarodowych produkcji, powraca na ekrany z nowym, przejmującym dramatem – „Innego Końca Nie Będzie”. Debiut fabularny Moniki Majorek, to opowieść o rodzinnych relacjach, emocjach i pamięci, która przed premierą zdobyła uznanie na prestiżowych festiwalach.
Nowy film, który będzie miał premierę 28 lutego, już zdobył Nagrodę Publiczności na 40. Warszawskim Festiwalu Filmowym i został wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Gdyni za unikalne podejście do trudnych tematów oraz autorską wizję reżyserki. W obsadzie znaleźli się zarówno uznani aktorzy, jak i młode talenty polskiego kina: Maja Pankiewicz, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Sebastian Dela i Klementyna Karnkowska. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i zyskuje coraz większą uwagę w kraju oraz za granicą.
Studio Agart to zespół twórców odważnych produkcji filmowych, których prace zostały wielokrotnie nagrodzone.
Studio AGART specjalizuje się w produkcji krótkich form reklamowych i teledysków, a ich autorskie projekty filmowe zdobywają uznanie na najważniejszych festiwalach branżowych, takich jak Cannes Lions, Effie i Yach. Współpraca z globalnymi markami, takimi jak Volkswagen, Zain, Sony, Nike, Red Bull czy Pilsner Urquell, ugruntowała ich pozycję na rynku międzynarodowym.
Firma Studio AGART rozszerza swoją działalność filmową, produkując zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne. Dotychczasowe produkcje obejmują takie tytuły jak „Robert Mitchum nie żyje”, zaprezentowany na festiwalu w Cannes, „Teefa in Trouble”, pakistańsko-polska koprodukcja dystrybuowana przez indyjskiego giganta Yash Raj Films, oraz dokument dla Amazon Prime Video i PBS – „Resistance: They Fought Back”.
„Od początku naszego istnienia chcieliśmy tworzyć filmy, które zostają w widzach na długo po seansie. ‘Innego Końca Nie Będzie’ to kino emocji – film, który nie boi się trudnych tematów i prowokuje do rozmowy. Cieszymy się, że możemy wspierać twórców o odważnym spojrzeniu na rzeczywistość” – mówi Dawid Szurmiej, założyciel Studio AGART.
„Innego Końca Nie Będzie” to film, który porusza i pozostawia głęboki ślad w sercach widzów.
Opowieść skupia się na trójce rodzeństwa i ich matce, którzy próbując pogodzić się ze stratą ojca, stają w obliczu nowej rzeczywistości. Powrót najstarszej siostry, Oli, do domu rodzinny staje się impulsem do otwartej konfrontacji z przeszłością i ukrytymi emocjami. Odkrycie starych rodzinnych filmów staje się pretekstem do trudnych rozmów na tematy, które dotąd były przemilczane.
„Chciałam opowiedzieć historię o pamięci – o tym, jak wspomnienia potrafią zarówno łączyć, jak i dzielić. To film o szukaniu bliskości tam, gdzie pozornie jej już nie ma, i o tym, jak różnie radzimy sobie z żałobą i stratą” – mówi Monika Majorek, reżyserka filmu.
W nowym filmie aktorzy przynoszą niezwykłą energię. Mając na czele Maja Pankiewicz, znaną z serialu „Morderczynie”, która udowadnia swoją wszechstronność. W towarzystwie Agaty Kuleszy, laureatki Orłów, i Bartłomieja Topy, ostatnio zachwycającego widzów w serialu „1670”. W obsadzie znajduje się także Sebastian Dela, który zwrócił uwagę rolą w serialu „#BringBackAlice”, gdzie stworzył postać pełną tajemnic oraz emocjonalnej głębi. Cezary Łukaszewicz, znany z ról w nagradzanych „Chłopach”, doskonale odnajduje się zarówno w dramatach historycznych, jak i współczesnym kinie psychologicznym. Do zespołu dołącza Klementyna Karnkowska, której rola w thrillerze „Wyrwa” wnosi dużą świeżość do polskiego kina.
Oprócz znakomitej obsady, film wyróżnia się zaskakującą fabułą. Akcja toczy się w malowniczej scenerii górskiego miasteczka, gdzie bohaterowie zmierzą się z niebezpieczeństwem i własnymi demonami. Reżyserem produkcji jest Paweł Nowak, znany z nagradzanych filmów „Ostatni akord” i „Bezpowrotnie”. Scenariusz napisał Andrzej Kowalski, który zyskał uznanie za swoją pracę przy filmie „Zagubiony czas”. Całość uzupełniają wspaniałe zdjęcia autorstwa Tomasza Dobrowolskiego, który wcześniej współpracował z reżyserem przy filmie „Zaginiona wyspa”. Premiera zaplanowana jest na koniec roku, a już teraz film budzi ogromne zainteresowanie wśród kinomanów.
Nowy film z ogromnym potencjałem międzynarodowym – premiera 28 lutego.
Plan zdjęciowy obejmował Warszawę, Radzymin, Kasinkę Małą i Zakrzów, a znalezienie odpowiedniej obsady było ogromnym wyzwaniem – Maja Pankiewicz poświęciła cały miesiąc, Agata Kulesza zrezygnowała z urlopu, a Sebastian Dela podróżował nocami między planem w Warszawie a zdjęciami do „Innego końca nie będzie” w górach. Bartłomiej Topa pracował do późnych godzin, aby dopasować swój harmonogram z innymi projektami.
Studio AGART nadal intensywnie pracuje nad kolejnymi projektami. W 2025 roku planuje premierę swojego dokumentu pt. „Teatr przy głównej ulicy”, przedstawiającego historię Idy Kamińskiej, jedynej aktorki zza Żelaznej Kurtyny nominowanej do Oscara. Wkrótce na platformie Netflix pojawi się również ich nowy film, poruszający tematy tożsamości, miłości i konsekwencji decyzji z przeszłości, z udziałem Pratibha Ranta i Konkony Sen Sharma.
Przygotowujemy także muzyczną komedię o reporterce, która przypadkiem odkrywa XIX-wieczną trupę teatralną wybudzoną po 120 latach snu, oraz międzynarodowy thriller „King” z gwiazdorską obsadą.
Premiera filmu „Innego Końca Nie Będzie” odbędzie się 28 lutego.
Nowy film Studia AGART to poruszająca i emocjonalna opowieść, która skłania do refleksji i zostaje w widzu na długo po seansie. Premiera odbędzie się 28 lutego we wszystkich kinach w Polsce.
Studio AGART to dom produkcyjny, który łączy pasję do krótkich form takich jak reklamy, kampanie społeczne i teledyski z autorskimi projektami filmowymi – zarówno dokumentalnymi, jak i fabularnymi. Produkcje studia były prezentowane na wielu festiwalach filmowych, w tym w Cannes, Raindance, Mediolanie, Angers, Mar Del Plata i innych. Krótkie formy zdobyły najważniejsze nagrody branżowe, takie jak Cannes Lions, nagrody Effie i Yach.
Studio Agart ma bogate doświadczenie we współpracy z renomowanymi markami takimi jak Volkswagen, Zain, Sony, Nike, Red Bull i Pilsner Urquell. Ponadto, w swoim portfolio filmowym znajdują się takie produkcje jak „Robert Mitchum Est Mort” w reżyserii Oiviera Babinet i Freda Kihn, „Teefa in Trouble” w reżyserii Ahsana Rahima oraz „They Fought Back” w reżyserii Kirka Wollfingera.
Źródło: pap-mediaroom.pl