Według badania IGTE, 52% czterdziestolatków oszczędza na emeryturę, 41% nie oszczędza, a 27% nie planuje oszczędzać w przyszłości. Czterdziestolatkowie preferują OFE i PPK, podczas gdy zainteresowanie IKE i IKZE jest mniejsze. Motywuje ich przekonanie o konieczności zabezpieczenia finansowej przyszłości oraz przekonanie, że opcje takie jak PPK, IKE i IKZE są opłacalne i bezpieczne.
Ministerstwo Finansów poinformowało, że Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji z Lublina (CBŚP) zlikwidowały na terenie woj. mazowieckiego nielegalną produkcję papierosów.
W trakcie akcji zabezpieczono maszyny i urządzenia służące do produkcji papierosów, papierosy bez polskich znaków akcyzy, gilzy papierosowe i puste opakowania na papierosy, a także zatrzymano 8 osób.
Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę posesji, podczas której zabezpieczyli maszyny i wyroby tytoniowe.
Współpraca funkcjonariuszy z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz policjantów z CBŚP doprowadziła do wykrycia na terenie woj. mazowieckiego w pow. nowodworskim linię do produkcji nielegalnych papierosów.
Podczas przeszukania prywatnej posesji w pomieszczeniu gospodarczym oraz garażu znaleziono różne urządzenia, takie jak owijarki, pakowarka i maszyny do nabijania gilz papierosowych, wraz z ponad 86 tysiącami gilz papierosowych i ponad 28 tysiącami opakowań na papierosy (zarówno zbiorczych, jak i jednostkowych).
Na terenie posesji oraz wewnątrz samochodu dostawczego znaleziono blisko 700 tysięcy nielegalnie wyprodukowanych papierosów, w tym prawie 450 tysięcy sztuk luzem oraz 240 tysięcy sztuk spakowanych i gotowych do dystrybucji.
Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych szacowana jest na ponad 600 tys. zł.
Sprawę nadzoruje Lubelski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Zatrzymania i zarzuty
8 osób (5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy) zostało zatrzymanych na gorącym uczynku.
Osoby zatrzymane w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw karno-skarbowych i podrabiania znaków towarowych.
Na wniosek prokuratora, sąd nałożył tymczasowy areszt na czterech podejrzanych na okres 3 miesięcy, a pozostała czwórka ma zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.
Osoby zatrzymane działalnością naraziły Skarb Państwa na stratę około 1 mln zł.
Sprawa jest nadal rozwijająca się.
UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez żadnych zmian w ich treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prasowej. (PAP)
Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl