Jak można skutecznie wykorzystać technologię, nowoczesne zabezpieczenia oraz wiedzę i świadomość użytkowników do budowania cyberbezpieczeństwa małych i średnich firm? Eksperci NASK przedstawią praktyczne rozwiązania przedsiębiorcom podczas cyklu tematycznych spotkań organizowanych przez MRiT we współpracy z innymi instytucjami w ramach projektu „Digital Biznes. Warszawa”.
Według badań, co piąty pracownik w Polsce doświadczył ataku cybernetycznego w miejscu pracy, podczas gdy tylko niewiele ponad połowa firm zadeklarowała korzystanie z oprogramowania antywirusowego.
Niektórzy przedsiębiorcy opóźniają budowę systemu ochrony do czasu pierwszego incydentu bezpieczeństwa, co często skutkuje wysokimi kosztami – utratą danych, zaufania klientów i pieniędzy.
Projekt Digital Biznes w Warszawie rozpoczął szkolenia dla przedsiębiorców już od listopada. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, NASK, Urząd m.st. Warszawy i Urząd Pracy m.s. Warszawy wspierają firmy w korzystaniu z narzędzi cyfrowych oraz dbaniu o bezpieczeństwo.
Zapraszamy na serię bezpłatnych webinarów dla przedsiębiorców. Pierwszy webinar pt. „Digital biznes. Jak oszczędzać czas i pieniądze prowadząc działalność gospodarczą” odbędzie się już w czwartek 28 listopada. Kolejny webinar, omawiający kluczowe aspekty cyberbezpieczeństwa, odbędzie się tydzień później.
Zapraszamy na kolejny webinar „Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami – czyli firma bezpieczna cyfrowo”, który odbędzie się 3 grudnia 2024 roku. Poprowadzą go specjaliści z NASK.
Podczas webinaru przedsiębiorcy dowiedzą się:
– O cyberzagrożeniach dla firm i skutecznych metodach ich ochrony;
– O kluczowych aspektach budowania systemu cyberbezpieczeństwa dla MŚP;
– O programie Firma Bezpieczna Cyfrowo;
– O narzędziach usprawniających bezpieczeństwo w firmie;
– O sytuacjach i atakach, z którymi mogą się mierzyć MŚP i jakie działania mogą podjąć dla zminimalizowania ryzyka;
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować: www.digitalbiznes.org – 3 grudnia 2024, godz. 10.00
Zarejestruj się już teraz! https://digitalbiznes.org/cyberbezpieczenstwo/
„Cyberataki dotyczą nas wszystkich, zarówno pracodawców, jak i pracowników. Na celowniku są nie tylko wielkie korporacje. Cyberprzestępcy nie zrezygnują z ataku, bo firma jest mała. Nie omijają też żadnej branży. Z naszych badań wynika, że mniejsi przedsiębiorcy często pomijają tę kwestię, sądząc, że ryzyko ich nie dotyczy, albo są przekonani, że budowa systemu ochrony przed zagrożeniami w sieci jest równoznaczna z zakupem skomplikowanych technologii. Tymczasem podstawą systemu bezpieczeństwa jest elementarna wiedza i regularne szkolenie pracowników, aby unikać błędów, które mogą wystawić firmę na ogromne ryzyko, np. utraty danych i pieniędzy. Chcemy, aby przedsiębiorcy byli przygotowani do obrony przed cyberatakami, dlatego dajemy im
Marianna Sidoroff, Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, zachęca do udziału w webinarach i spotkaniach, gdzie będzie możliwość czerpania wiedzy od ekspertów NASK.
Spotkanie grudniowe będzie doskonałą okazją do nauki skutecznej ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi od najlepszych. Eksperci NASK wyjaśnią, dlaczego budowanie świadomości wśród pracowników jest kluczowe w zapobieganiu cyberatakowi oraz jakie proste nawyki mogą zwiększyć bezpieczeństwo danych w firmach. Ponadto, pokażą, jak rozpoznawać zagrożenia oraz wdrażać narzędzia i procedury ochronne, dostosowane do możliwości małych i średnich firm.
Akcja „Digital Biznes. Warszawa” oferuje również możliwość udziału w spotkaniach stacjonarnych, które są częścią większego projektu dla małych i średnich firm. Pierwsi przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach pilotażowych.
Spotkania stacjonarne odbędą się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie w dniach:
– 4 grudnia 2024 r. na temat „Wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu firmy”
– 12 grudnia 2024 r. na temat „Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami”.
Aby zapisać się na spotkania stacjonarne, należy skontaktować się pod numerem telefonu 22 443 02 47 lub adresem e-mail: jkrzyzanowski@um.warszawa.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć!
UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl