Intermarché i Bricomarché przekazały darowiznę w wysokości 1 000 000 złotych na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, w odpowiedzi na dramatyczną sytuację powodziową w południowo-zachodniej Polsce. Środki wpłacone na konto Fundacji Muszkieterów, którą współtworzą od ponad 20 lat, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do skutecznych i bezpiecznych akcji pomocowych. Uroczystość przekazania symbolicznego czeku miała miejsce 7 listopada 2024 roku (czwartek) w Muzeum Niepodległości w Warszawie.
W uroczystości wzięli udział: Waldemar Pawlak – prezes zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Anna Wesołowska – dyrektor zarządu wykonawczego Związku OSP RP, Marek Feruga – prezes Fundacji Muszkieterów, Sławomir Czarnecki – prezes Grupy Muszkieterów w Polsce, Marek Sawa – prezes sieci Bricomarché oraz Maciej Ćwikliński – prezes sieci Intermarché.
Z inicjatywy Fundacji Muszkieterów, właściciele sklepów zrzeszeni w Grupie Muszkieterów rozpoczęli mobilizację w celu wsparcia osób dotkniętych powodzią w Polsce. Dzięki ich hojnemu wsparciu udało się szybko zgromadzić imponującą kwotę 1 miliona złotych. Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów, podkreślił znaczenie szybkiej reakcji na pierwsze doniesienia o zalaniach w kraju.
„Jestem niezwykle wdzięczny za wsparcie, jakie okazały moje koleżanki i koledzy prowadzący sklepy Intermarché i Bricomarché oraz nasi klienci. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz strażaków ochotników, którzy w tak znaczącym stopniu przyczynili się do ratowania mienia i życia osób dotkniętych tegoroczną powodzią. To wspólne działanie dowodzi, że w obliczu kryzysu potrafimy się zjednoczyć i wzajemnie wspierać. Każda złotówka, którą udało nam się zebrać, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa podczas akcji ratunkowych oraz ochrony życia ludzi”.
7 listopada 2024 roku, Fundacja Muszkieterów przekazała zebraną kwotę Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Fundusze te posłużą do zakupu niezbędnego sprzętu dla strażaków, takiego jak bielizna termiczna, rękawice ochronne oraz specjalistyczne obuwie, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo ratowników podczas akcji ratunkowych.
„Wsparcie lokalnych społeczności w trudnych chwilach jest dla nas priorytetem. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do poprawy warunków pracy strażaków, którzy niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych. To nie tylko inwestycja w sprzęt, ale także w ludzi, którzy w trudnych momentach są zawsze pierwsi na miejscu” – dodał Sławomir Czarnecki, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.
Przedsiębiorcy Intermarché i Bricomarché przekazali darowiznę w wysokości 1 000 000 złotych na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zbiórka została zainicjowana w odpowiedzi na dramatyczną sytuację powodziową w południowo-zachodniej Polsce. Środki wpłacone przez przedsiębiorców na konto Fundacji Muszkieterów, której współtworzą od ponad 20 lat, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, niezbędnego do prowadzenia skutecznych i bezpiecznych akcji pomocowych. Uroczystość przekazania symbolicznego czeku miała miejsce 7 listopada 2024 roku (czwartek) w Muzeum Niepodległości w Warszawie.
W uroczystości uczestniczyli: Waldemar Pawlak – prezes zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Anna Wesołowska – dyrektor zarządu wykonawczego Związku OSP RP, Marek Feruga – prezes Fundacji Muszkieterów, Sławomir Czarnecki – prezes Grupy Muszkieterów w Polsce, Marek Sawa – prezes sieci Bricomarché oraz Maciej Ćwikliński – prezes sieci Intermarché.
„Dzięki wsparciu przedsiębiorców Intermarché i Bricomarché Związek OSP RP będzie mógł jeszcze skuteczniej reagować na potrzeby osób dotkniętych przez powódź i inne zdarzenia. Każda pomoc jaką otrzymujemy ma ogromne znaczenie, a ta darowizna pozwoli nam poprawić jakość działań ratunkowych oraz zapewnić bezpieczeństwo strażakom ochotnikom, którzy codziennie ryzykują swoje życie dla dobra drugiego człowieka” – powiedział Waldemar Pawlak, prezes zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Grupa Muszkieterów zorganizowała cztery transporty humanitarne z polskiego biznesu, dostarczając wodę, żywność i środki czystości do miejscowości dotkniętych powodzią, takich jak Głuchołazy, Jelenia Góra, Nysa i Świdnica. Dodatkowo, z Francji przekazano Bankom Żywności ponad 130 palet artykułów spożywczych i higienicznych.
Sławomir Czarnecki, prezes Grupy Muszkieterów skomentował: „Nasze działania w zakresie pomocy humanitarnej są integralną częścią naszej misji. Chcieliśmy, aby osoby dotknięte powodzią miały dostęp do podstawowych dóbr, które są im niezbędne do normalnego funkcjonowania w trudnych warunkach”.
Obok działań centrali, także przedsiębiorcy Grupy zaangażowali się w pomoc, mobilizując punkty sprzedaży w całym kraju. Transporty przygotowywane indywidualnie przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché były dostosowywane do potrzeb zgłaszanych przez przedsiębiorców z południowej Polski.
Dodatkowo, w sklepach przeprowadzono specjalne zbiórki pieniężne do skarbonek przy kasach oraz zbiórki rzeczowe we współpracy z lokalnymi organizacjami charytatywnymi, co przyczyniło się do dalszego wsparcia osób dotkniętych katastrofą. Działania te były dodatkowym wsparciem obok centralnych działań pomocy.
Marek Feruga podkreślił, że zaangażowanie lokalnych społeczności jest kluczowe do budowania silniejszego i bardziej odpornego społeczeństwa w obliczu kryzysów.
Grupa Muszkieterów nie zapomniała o zwierzętach dotkniętych powodzią, wysyłając palety karmy do miejscowości takich jak Jelenia Góra, Nysa czy Świdnica. Ratownicy z lokalnych schronisk i organizacji narażali swoje życie, aby uratować czworonogi z obszarów dotkniętych powodzią, zapewniając im niezbędną opiekę i wsparcie w trudnych warunkach.
Podczas powodzi zgromadzono na koncie Fundacji Muszkieterów 1 000 000 zł, dzięki właścicielom sklepów Intermarché i Bricomarché. W akcji zaangażowało się 475 przedsiębiorców, a darowizny trafiły do 268 jednostek OSP. Ponadto, przekazano 150 palet z pomocą humanitarną oraz 4 tiry z artykułami pierwszej pomocy od centrali Grupy Muszkieterów we Francji.
Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl