Nie ma lepszego sposobu, aby zakończyć Warszawski Festiwal Filmowy niż zobaczenie jego wyjątkowych tytułów. Ostatni weekend to doskonała okazja, aby zobaczyć produkcje, które wywołały wielkie zainteresowanie. Zaplanuj wyjście do kina i przekonaj się, dlaczego Warszawski Festiwal Filmowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu stolicy!
Udowadniający swoją klasę reżyser Amit Ulman zaprezentował w „Miasto” zaskakującą mieszankę gatunków, od kryminału po czarną komedię, a nawet film muzyczny. Niestety, wytwórnia nie mogła przyjechać do Warszawy w czasie trwającej wojny, jednakże ta unikalna produkcja i tak zachwyciła widzów.
W burzowej nocy Sarah Bennett pojawiła się w biurze detektywa Joe. Chciała, aby ten odnalazł jej zaginioną siostrę. Joe i jego partner Jack mieli przeczucie, że coś jest nie tak, jednak postanowili zbadać sprawę. Sarah nagle zniknęła, co zmusiło detektywa do dalszego śledztwa. W końcu odkrył, że za wszystkim stoi znany w mieście przestępca, z którym nikt nie chce zadzierać.
Film „Free Spirit” wchodzi do Konkursu Międzynarodowego. Ta wyjątkowa kombinacja ukraińsko-cypryjskiego, rumuńskiego i niemieckiego filmu w reżyserii Tarasa Drona jest obiecującym dziełem, biorąc pod uwagę, że jego poprzedni film otrzymał nagrodę na WFF w 2020 roku.
Następnym ważnym tytułem, którego nie można pominąć jest „Szklany dom” rywalizujący w Konkursie Międzynarodowym. Produkcja ta jest wyjątkowa, ponieważ jest tworzona przez wielonarodowy zespół reżyserski złożony z ukraińskich, cypryjskich, rumuńskich i niemieckich twórców, kierowanych przez Tarasa Drona.
Victoria, ambitna architektka, zmaga się z trudnym wyzwaniem – zrealizowaniem swojego planu na życie, zarówno dla siebie, jak i dla córki. W tym czasie Victoria zaczyna realizować ważny projekt, który ma przynieść jej uznanie. Jednak w trakcie inauguracji wszystko się komplikuje, gdy córka znika. Policja posądza ją o zamieszane w handel narkotykami i Victoria zostaje zmuszona poprosić o pomoc swojego byłego męża, który pracuje w policji.
Animacja „Uczelnia artystyczna, 1994” wyreżyserowana przez chińskiego artystę Liu Jiana została wybrana do Konkursu Wolny Duch tegorocznego 39.WFF w Berlinie. Za swoje dzieło Liu Jian otrzymał wyróżnienie uznania i docenienie ze strony krytyków filmowych.
Chińska Południowa Akademia Sztuk w latach 90. stała się miejscem, w którym wyzwania, zmiany i re-formy zderzały się z pokoleniem młodych ludzi, którzy stawali się dorośli. Grupa studentów, których łączyły ideały, ambicje i artystyczne aspiracje, spotkała się z Liu Jianem, filmowcem i malarzem. Wspaniale oddaje to jego film i nowoczesne ilustracje, które wypełniają mroczny i niezwykle zabawny krajobraz kampusu w zimowe dni. Historia pokazuje, jak pokolenie osadzone między tradycją a nowoczesnością musiało wybrać kim chce się stać.
Film „MMXX” Cristi Puiu wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników Konkursu Creme de la creme. Oana Pfifer, młoda terapeutka, zastanawia się nad trudnymi pytaniami, które zadaje swojej pacjentce. Mihai Dumitru, brat Oany, boryka się z tragedią o wiele większą niż jest w stanie pomieścić. Septimiu Pfifer, mąż Oany, jest zaniepokojony swoim zdrowiem, aż do chwili, gdy wyłapywany przez jego kolegę z karetki, staje się uczestnikiem tajemniczej historii. Narcis Patranescu, inspektor ds. przestępczości zorganizowanej, przesłuchuje młodą kobietę w czasie pogrzebu, po czym wchodzi w skomplikowaną mroczną historię. Te cztery krótkie i zakorzenione w czasie wydarzenia wskazują drogę dla tej grupy zbłąkanych dusz.
Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl